mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterUkupno707609
Baner
Baner
Baner

Milići : Džudista Srđan Savić, sedmi na Balkanskom prvenstvu u Turskoj PDF Štampa El. pošta
Napisao Sladjana Brajovic
petak, 09 jun 2017 20:08

altMilići - Srđan Savić, član džudo kluba “Milići”, bio je sedmi na Balkanskom prvenstvu U-18,  koje je minulog vikenda održano u Tekirdagu u Turskoj. Na putu do Turske, Srđan je u kategoriji kadeta do 90 kg ponio titulu prvaka RS i okitio se zlatnom medaljom dok je na prvenstvu BiH u istoj kategoriji osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju.

“Pobijedio sam u jednoj borbi, dvije sam izgubio, i od ukupno 14 takmičara, ja sam bio sedmi” - kaže Srđan i dodaje da je konkurencija bila jaka.

Srđan podsjeća da su pripreme za Balkansko prvenstvo trajale od početka godine što mu je omogućilo da bude u dobroj formi.

“U Turskoj sam boravio četiri dana, dva dana sam se takmičio a tokom slobodnog vremena imali smo priliku da posjetimo neke znamenitosti i druge gradove, poput Jedrena, strare prestonice Turske” - kaže Srđan.

Džudo je u Srđanovoj porodici tradicija a on se ovim sportom, kako kaže, bavi od svoje šeste godine. “Moj otac je trener a ljubav prema džudou rodila se dok sam gledao trenigne koje je držao moj otac” - kaže Srđan i dodaje da trenutno odmara jer je sezona takmičenja u okviru državnih prvenstava završena.

Srđanov odlazak na Balkansko prvenstvo u Tursku, koje je održano 03. i 04. juna, pomogla je kompanija “Boksit” iz Milića sa 1500 KM.