top
logoSerbian English German

ANKETA

Muzika na Magic radiju je? ?
 

TRENUTNO ONLINE

Imamo 42 gostiju na mreži

STATISTIKA POSJETA

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas405
mod_vvisit_counterJuče764
mod_vvisit_counterOve sedmice2145
mod_vvisit_counterProšla sedmica3657
mod_vvisit_counterOvaj mjesec9218
mod_vvisit_counterProšli mjesec12250
mod_vvisit_counterUkupno1097225
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner

Milići : Akcija dobrovoljnog darivanja krvi "Kap krvi da budemo prvi", 27.marta PDF Štampa El. pošta
Napisao Sladjana Brajovic   
petak, 23 mart 2018 13:12

altMilići - Maturanti SŠC "Milutin Milanković" Milići, i ove godine organizuju akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Akcija, pod nazivom "Kap krvi da budemo prvi" biće realizovana u utorak, 27.marta, sa početkom u 9:00 časova - kaže maturantkinja Ivana Mijatović članica organizacionog odbora. "Akcija se organizuje sedmi put i biće realizovana u prostorijama srednjoškolskog centra. Ovom akcijom hoćemo da pokažemo da naša škola živi u našem gradu i za naš grad” - kaže Ivana.

Za dobrovoljne davaoce krvi biće obezbijeđeni sendviči i osvježenje, a akcija se realizuje u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Zvornik - ističe maturant Stevan Lalović. "U prethodnih šest akcija imali smo prikupljenih oko 250 doza dragocjene tečnosti. Građani koji budu došli da daruju krv imaće prednost, odnosno neće morati da čekaju ” – kaže Stevan.

Ivana je već prošle godine darovala krv. “Jeste, 15 dana nakon što sam postala punoljetna, učestvovala sam u akciji. To nije ništa strašno, to je humani gest I treba da imamo na umu da naša krv samo može drugoj osobi da donese dobro” – napominje Ivana I dodaje da I u njenoj porodici ima dobrovoljnih davalaca krvi.

Grupi dobrovoljnih davalaca krvi, ove godine će se pridružiti I Stevan. “Naravno. Planiram da darujem krv jer to je pozitivna i dobra stvar” – kaže Stevan.

Ivana i Stevan dio su devetočlanog tima, koji je zadužen za organizaciju akcije “Kap krvi da budemoalt prvi”. “Članovi tima su maturanti i učenici treće godine, ali ne bismo mogli realizovati akciju da nije našeg profesora Vojkana Mujičića, koji je koordinator akcije” – kaže Ivana.

“Očekujemo vas u utorak, 27. marta u srednjoškolskom centru. Dođite i darujte dragocjenu tečnost” – poručuje Stevan.

Akcija "Kap krvi da budemo prvi" organizuje se povodom dana opštine Milići, koji se obilježava 31.marta.

 
Baner

P R O M O

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner

bottom
top
Radio Slobodna Evropa / Radio Liberty

bottom