Baner
Baner
Baner
Baner

Milići : Milan Savić osvojio veteransko zlato na Prvenstvu BiH u džudou PDF Štampa El. pošta
Napisao Sladjana Brajovic
ponedeljak, 29 avgust 2022 11:00

altMilići - Predsjednik i trener Džudo kluba "Milići" Milan Savić, osvojio je zlatnu medalju na Prvenstvu BiH za veterane u kategoriji "М-5" do 73 kilograma. Ovo je drugo otvoreno Prvenstvo za veterane koje je organizovano a na takmičenju u Šipovu, učestvovalo je oko 50 džudista iz BiH, Srbije, Hrvatske, Makedonije i Austrije - kaže Savić i dodaje da se uprkos što svakodnevno trenira, za ovo takmičenje morao dodatno pripremati.

alt"Aktivno treniram ali ovo je ozbiljno takmičenje a mi smo malo stariji pa moramo dodatno da se pripremamo kako ne bi došlo do povreda. Imao sam dvije borbe i obje sam dobio iako su bile teške. Pobjedio sam predstavnike BiH i Makedonije." - kaže Savić i dodaje da se Prvenstvo BiH u džudou za veterane zvanično održava od prošle godine.

alt

Milana smo danas zatekli na treningu, u Sportskom centru, gdje sa sinom Stefanom, koji je takođe uspješan džudista, obavlja pripreme za sledeće takmičenje veterana, Balkansko prvenstvo, koje će biti održano 21.oktobra u Tirani (Albanija).

"Pripeme sam počeo, pa vidjećemo. Konkurencija je teška ima dobrih predstavnika iz Turske, Rumunije, Bugarske pa ćemo vidjeti" - kaže Savić koji se džudom bavi 30 godina a na čelu milićkog Džudo kluba je od njegovog osnivanja.

altOtvoreno Prvenstvo BiH za veterane u džudou organizovao je Džudo Savez BiH. 28.avgusta u Šipovu. Drugo mjesto na ovom takmičenju pripalo he Ameru Pekmezoviću iz sarajevske "Bosne" a bronzu je osvojio predstavnik Makedonije Sašo Dimovski.

Poslednje ažurirano ponedeljak, 29 avgust 2022 11:03